Zadzwoń: 606 135 613

email: liceumhorn@wp.pl

Start > Informacje o szkole

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych ,,HORN’’ w Żyrardowie

W naszym Liceum pracuje wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska, która z pasją, wysoką kulturą i dużym zaangażowaniem prowadzi zajęcia dla dorosłych, realizując kardynalne założenie, które sobie postawiliśmy: że nauka ma być bezstresowa, a szkoła przyjazna uczniom.

Mocne strony szkoły:

DOSKONAŁA ATMOSFERA

Kontakty zarówno pomiędzy nauczycielami, jak i między uczniami i kadrą dydaktyczną są miłe i przyjazne. W szkole panuje kameralna i rodzinna atmosfera. Ułatwia to niewątpliwie proces nauczania.

KADRA PEDAGOGICZNA

Kadra jest dobrze wykształcona, wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie oraz uprawnienia pedagogiczne. Kadra szkoły to zespół nauczycieli zaangażowanych w swoja pracę i doskonalących swoje kompetencje.

DYDAKTYKA I WYCHOWANIE

Mało liczne klasy ułatwiają pracę indywidualną co sprawia, że wszyscy uczniowie biorą aktywny udział w życiu szkoły i maja możliwość osiągania sukcesu na miarę swoich możliwości.

Dlaczego warto się u nas uczyć:

Jesteśmy Placówką z szesnastoletnim doświadczeniem w nauczaniu osób dorosłych!
Mamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną! Niektórzy z Naszych nauczycieli wykładają u nas od 2003 roku czyli od początku istnienia naszej Placówki .

• mamy bardzo dobrą kadrę pedagogiczną
  • mamy bardzo dobrą lokalizację – budynek naszej szkoły znajduje się w samym centrum miasta.
  • dni nauki – zajęcia w naszej szkole prowadzone są w systemie zaocznym, dwa-trzy razy w miesiącu (SOBOTY od 15.30 do 20.00 i NIEDZIELE od 08.30 do 13.00)
  • brak książek – w naszej szkole uczniowie nie muszą kupować podręczników szkolnych, bowiem nasi nauczyciele tak przygotowują zajęcia aby wiedza podczas nich zdobyta wystarczyła aby zdać egzamin! OSZCZĘDZASZ TYM SAMYM PIENIĄDZE!
  • możliwość kontynuacji nauki – Uczniowie naszego LICEUM mogą kontynuować naukę w SZKOLE WYŻSZEJ I SZKOLE POLICEALNEJ.
  • 16- letnie doświadczenie – przez ten czas wiele się nauczyliśmy. Ewaluowaliśmy! Ciągle poprawiając jakość i wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy.
  • SPECJALNIE dla naszych słuchaczy ustawiamy kącik kawowy gdzie CZĘSTUJEMY WAS ciepłą kawą i herbatą
  • możliwość wyboru języka obcego – językiem obcym nauczanym w naszej szkole jest język do wyboru ANGIELSKI , ROSYJSKI,
  • wystawiamy zaświadczenia do ZUS, KRUS, do ubiegania się o zasiłek rodzinny, alimentacyjny, oraz rentowy jak również legitymacje uprawniające do zniżek komunikacyjnych.
  • możliwość zapisu bez wychodzenia z domu – możliwość ZAPISU ON-LINE!

Nie jesteśmy „szkołą sieciową”

Podziękowania:

Dziękujemy Uczniom, Absolwentom za zaufanie i docenianie naszych starań. Za to, że angażują się w naukę i że uzyskują wspaniałe wyniki na egzaminach!

Nauczycielom i Wykładowcom za ich profesjonalizm, pełne zaangażowania w pracę dydaktyczną i bezstresowe nauczanie oraz za wspaniałe wyniki, jakie uzyskują nasi Uczniowie podczas egzaminów. A także za to, że są oni dobrze przygotowani do dalszej nauki i pracy zawodowej.

Pracownikom i Partnerom za wsparcie, zaufanie, pasję do współtworzenia nowoczesnej edukacji, wsparcie procesu kształcenia.

Prosimy o dalsze zaangażowanie i pomoc! Obiecujemy, że dalej będziemy wsłuchiwać się w Wasze opinie i uwagi. Liczymy się bardzo z Waszym zdaniem przy planowaniu dalszych działań.

Przekazujcie nam wszelkie propozycje, uwagi, wnioski, pisząc na adres e-mailowy: szkola@liceumzyrardow.pl

Wszystkim bardzo dziękujemy!